Květen až Říjen| PO-NE SMS: 607 927 197

Náš příběh

UBYTOVNA NOVÉ MLÝNY

Ubytovna byla založena v roce 1983, je tedy dlouhodobým pamětníkem. V roce 2021 ji koupila stavební firma Attack Art společně s místním Mlýnem a restaurací. Celý areál se tak může těšit na nový oděv, který s sebou přinese nejen estetický nádech, ale hlavně moderní a rekreační služby.


Ubytovna Nové Mlýny je vaší volbou při výběru levného ubytování na Pálavě. Je vhodná pro turisty, cyklisty, rodiny a každého, kdo chce pohodlně avšak finančně nenáročně nocovat ve zdejší oblasti.

Vlastníkem ubytovny je stavební firma Attack Art, specializující se na výstavbu rodinných domů a rekonstrukcí bytů v JMK.

Marketing spravuje firma Kaskara, poskytující poradenství v oblasti moderního podnikání a krizové strategie.

Majitel ubytovny zprovoznil a zasponzoroval živé vysílání čapího hnízda, kde můžete sledovat jedinečné záběry těchto ptáků. Během pár dní dosáhl tento kanál vysokého zájmu a lidé "novomlýnské" čápy pojmenovali Novísek a Magdalenka. Sledovat je můžete ZDE.

VYBAVENÍ UBYTOVNY

Úschovna kol

Vaše kola můžete uschovat v místnosti, která se nachází v prostorách budovy.

Kuchyňka

Můžete využít společnou kuchyňku s lednicí, vařičem, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí.

Toalety, umývárny

K dispozici jsou společné toalety a umývárny, disponující sprchami.


Rezervovat pokoj

KAM NA VÝLET


Přírodní koupaliště

Přírodní koupaliště s písčitým dnem na řece Dyji se nachází cca 180 m od ubytovny. Novomlýnská přehrada je vzdálená přibližně 500 m. Kolem přehrady se nachází několika dlouhá promenáda.

Turistika a cykloturistika

Atraktivní místa, která zde najdete jsou Pálavské vrchy (6 km), Dolní Věstonice (6 km), Lednicko-valtický areál (10 km) s turistickým značením.

Zámky a kulturní bohatství

V okolí naleznete zámek v Mikulově (12 km), ve Valticích (18 km) a v Lednici (12 km), která se pyšní zámečky jako např. Apollo, Tři Grácie, Belvedere, Minaret, Janohrad, Kolonáda atd.

Dyje a Novomlýnská přehrada

Řeka i přehrada nabízejí možnosti koupání a provozování vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování, jachting aj. Vyhledávané je také rybaření (revír Dyje 4B na řece, 4c na jezeře a 5,7 a 7A na přehradě).

O krajině

Nové Mlýny tvoří tři přehradní nádrže, vybudované na toku řeky Dyje v letech 1975-1989. Bohužel zaplavením oblasti zaniklo cca 1 200 ha původních a zcela unikátních lužních lesů. Došlo tak ke zničení nejcennější části podyjské údolní nivy a nejrozsáhlejšího československého slatinného mokřadu, bažiny Ponza.

Krajina si i přes tento akt zachovala nesčetné množství krásy, včetně jedinečné fauny a flóry. Osobitý punc ji dodávají i místní vinaři, kteří k této lokalitě neodmyslitelně patří.