Květen až Říjen| PO-NE SMS: 607 927 197

Kostel sv.Linharta, Mušov

01.06.2022

Tichý svědek Nových Mlýnů

V oblasti Pálavy se nachází vesnice Nové Mlýny, známá mimo jiné díky Novomlýnské nádrži, kolem které panuje tolik emocí, neboť voda nádrže Nové Mlýny zatopila v roce 1980 obec Mušov.

Ačkoli byl Mušov vymazán ze seznamu obcí, kostel sv. Linharta, patrona vězňů a zločinců, zůstal jako symbol, který panuje na ostrůvku největší vodní nádrže na Moravě. Je to tichý svědek, který dokazuje kdysi dávnou existenci obce Mušov. Je rovněž historickým skvostem, neboť vznikl v polovině 13. století. První zmínky se datují k roku 1276.

Ikona Nových Mlýnů

Kostel sv. Linharta se stal ikonou Nových Mlýnů jako jediná dochovaná mušovská stavba novomlýnské nádrže. Od roku 1994 se ostrůvek stal přírodní rezervací, nevede k němu žádný most ani lodní doprava. Zůstal veřejnosti nepřístupný.

Nejen kostel samotný, ale také jeho okolí k vám bude promlouvat tajemnou atmosférou místní krajiny. Mystická Pálava vám nabízí totiž víc, než je na první pohled znát. Mohutné vápencové skály jsou dalšími svědky, kteří by mohli vyprávět svůj příběh.

Pokud se rozhodnete zůstat na Pálavě přes noc a nasát tu pravou místní atmosféru, zavítejte nedaleko do Nových Mlýnů. Naše Turistická ubytovna vám poskytne levné, ale pohodlné zázemí, které můžete využít pro svůj odpočinek.

.

1. Proklik z článku za váš web

Poskytujete zajímavé služby nebo prodáváte originální produkty v lokalitě Pálava? Rádi vás podpoříme prostřednictvím našeho webu v blogovém článku. Podporujeme lokální a etické podnikání, které se podílí na zvýšení atraktivity krajiny a místních zvyků.

2. Spolupráce s organizacemi

Turistiká ubytovna Nové Mlýny je jedním z objektů vlastnící společností Attack Art, s.r.o., společně s místním mlýnem a lokální restaurací. Všechny tyto objekty budou nebo již jsou v rekonstrukci. Cílem není pouze obchodní činnost, ale také podpora revitalizace a modernizace. Jsme otevřeni spolupráci s lokálními organizacemi pro vzájemnou podporu za účelem zvýšení atraktivity a podpory životního prostředí.

3. Kontaktujte správce marketingu

Pokud máte zájem o spolupráci s námi, kontaktujte prosím správce marketingu Bc.A.Lucii Hron, Tel: + 602 355 883, luci@kaskara.cz a domluvte se na schůzce, kde proberete návrhy spolupráce. Více na webu www.kaskara.cz